گیلان من
معرفی شهرستان ، شهر و روستا های استان گیلان - اماکن مذهبی ، تفریحی استان گیلان - جاذبه های توریستی و گردشگری - نقشه ها
درباره وبلاگ


سلام من یک گیلانی هستم و علاقه دارم شما را با استان سرسبز گیلان آشنا کنم.
امیدوارم لحظات خوبی در این وبلاگ سپری کنید.

روزگار ما، وفا با ما نداشت
طاقت خوشبختی دل ما را نداشت
پیش پای ما سنگی گذاشت
بی خبر از مرگ ما پروا نداشت
آخر این غصه هجران بود و بس
حسرت رنج و فراوان بود و پس ...

آدرس وبلاگ گیلان من :
www.My-Gilan.Mihanblog.com

ایمیل :
Yek_Gilani_206@Gmail.com

مالک وبلاگ : مدیر وبلاگ
نظرسنجی
آیا از این وبلاگ راضی هستید ؟
تبلیغات
تبلیغات ثابت
مدیر وبلاگ
شنبه 1 تیر 1395


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
اطلاعیه جدید
مدیر وبلاگ
یکشنبه 20 اردیبهشت 1397


بازدید کننده گرامی ، متاسفانه باز هم شاهد توقف کاری آپلود سنتر عکس گیگ در تاریخ 10 / 2 / 1397 شده ایم. متاسفانه تمام عکس های آپلود شده در فضای اینترنت از دسترس مدیر وبلاگ خارج شده و ظاهر وبلاگ از ظاهر شکیل و بازدید پسند خود خارج شده است.

و بنده بطور کامل ، از این به بعد تمامی تصاویر و فایل های موجود در وبلاگ را به آپلود سنتر جدید که همان آپلود سنتر صنعتگری می باشد را منتقل خواهم کرد ، و پیشاپیش از پیشگاه شما بخاطر این وضع ناخواسته و بوجود آمده عذرخواهی می نمایم.

لطفا تا زمان آپلود مجدد تصاویر شکیبا باشید==============================متاسفانه در 17 مهر 1395متوجه شدیم آپلود سنتر عکس گیگ دوباره از کار افتاده و عکس های آپلود شده ما را در فضای اینترنت به نمایش در نمی آورد. به ناچار تصاویر را از این آپلود سنتر عالی به آپلود سنترimg7 منتقل میکنم. لطفا تا زمان آپلود مجدد تصاویر شکیبا باشید.


در اولین فرصت تمامی عکس های این وبلاگ به آپلود سنتر دیگری انتقال می یابد.:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

دوازدهمین شهید

شهید سید احسان میرسیار
ولادت : 1359
شهادت : 21 / 11 / 1394
محل ولادت : تهران
محل شهادت : سوریه
اصلیت :
روستای بارکوسرای لاهیجان
رسته : ستوان یکم پاسدار
مفقودالاثر (جاوید الاثر)

شهید سید احسان میرسیار ، سید احسان میرسیار ، مدافع حرم ، مدافعان حرم، مدافع حرم گیلان، مدافع حرم استان گیلان، مدافعان حرم استان گیلان


سید احسان میرسیار اهل روستای بارکوسرای لاهیجان بود که از بسیجیان پایگاه حضرت حر زیباشهر قرچک بوده است و در کارنامه خود مبارزه با گروهک پژاک را نیز داشت. او یکی از رزمندگان گیلانی جزو نیروهای صابرین سپاه حضرت محمد رسول الله تهران بزرگ بود که در بهمن ماه ۱۳۹۴ در درگیری‌های مستشاری در سوریه مفقودالاثر شده و پس از آن تصور می‌شد که وی به اسارت نیروهای تکفیری در آمده است. ولی بعد از گذشت حدود ۲ ماه و بررسی‌های انجام شده، شهادت وی در روز ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ تایید شد. البته تاکنون پیکر وی در دسترس نیست و تصور می‌شود که نیروهای تکفیری پیکر این شهید رادر اختیار خود درآورده اند. از این شهید بزرگوار ۳ فرزند دختر به یادگار مانده است.

ادامه مطلب


نوع مطلب : شهید مدافع حرم گیلان، 
برچسب ها : شهید سید احسان میرسیار، سید احسان میرسیار، مدافع حرم، مدافعان حرم، مدافع حرم گیلان، مدافع حرم استان گیلان، مدافعان حرم استان گیلان،
لینک های مرتبط :

نام محلی : درار ، دلار
نام فارسی : نمک سبز


درار - دلار - نمک سبز - چاشنی گیلانی - چاشنی محلی - سوغات گیلان - طرز تهیه دلار


درار یا دلار ( نمک سبز ) چاشنی محلی شمال کشور است، که معمولاً از مخلوط سبزیهای معطر که معمولا در گیلان و مازندران می روید، تهیه میگردد.

این چاشنی را اغلب با گوجه سبز ترش، پرتقال ترش، سیب ترش، گریپ فروت، چغاله بادام و همچنین با سکنجبین مخلوط و با کاهو میل میکنند و در سر سفره رنگین گیلانی ها همراه با خیار، ماست و دوغ هم مصرف می شود.

درار - دلار - نمک سبز - چاشنی گیلانی - چاشنی محلی - سوغات گیلان - طرز تهیه دلار

نمک سبز از سبزیهای معطری چون خلواش (خالیواش)، چوچاق ، نعناع ، گشنیز و نمک تهیه می شود و برای معده بسیار مقوی و مجاری تنفسی را ضد عفونی می کند و ضد نفغ بودن از مهمترین خواص آن است.

سبزی های چوچاق و خلواش (خالیواش) معمولاً در روستا های شمالی بصورت خودرو رشد و یا اینکه توسط روستائیان کاشته و در بازار های محلی عرضه میگردد.

آلوچه دشکن (آلوچه فشکن) از دسرهای سنتی مخصوص فصل بهار در گیلان است که از مخلوط گوجه سبز کوبیده و یا له شده با نمک سبز تهیه می شود.


درار - دلار - نمک سبز - چاشنی گیلانی - چاشنی محلی - سوغات گیلان - طرز تهیه دلار


خط جداکننده

طرز تهیه درار ( نمک سبز )


• مواد لازم :


سبزی نعناع
.......... 200 گرم

سبزی گشنیز
.......... 200 گرم

سبزی خلواش (خالیواش)
.......... 100 گرم

سبزی چوچاق
.......... 100 گرم

نمک
.......... به مقدار لازم


• طرز تهیه :

ابتدا سبزی ها را خوب پاک کرده و کاملاً می شوئیم و کاملاً آبش را می گیریم، سپس بوسیله آسیاب برقی آن را خرد می کنیم. در شهر های شمالی سبزی ها را بوسیله ظرفی که به "نمک یار" معرف است، کاملاً می سایند. سپس سبزی های سائیده شده را در یک ظرفی گود ریخته و نمک را با آن اضافه و خوب بهم می زنیم. مخلوط آماده شده را در ظرفی شیشه ای درب دار میریزیم و در یخچال قرار می دهیم و در زمان دلخواه، مصرف میکنیم.

در خاتمه بایستی چند نکته را یاد آوری کنم: در صورت در دسترس نبودن سبزی محلی مانند (چوچاق و خلواش (خالیواش)) به همان مقدار از سبزی های دیگر به دلخواه استفاده نمائید. در این چاشنی مقدار نمک را تست بعمل آورید چون نباید زیادی، شور گردد.


موارد استفاده از درار :

1- به جای نمك، روی خیار بمالید و بخورید چون خیلی خوشمزه میشود.
2- به جای نمک، در ماست یا ماست و خیار و یا سالاد شیرازی بریزید و بخورید چون خیلی خوشمزه میشود.
3- مهمترین مورد مصرف درار، روز سیزده بدر در سنكنجبین قاطی میكنند و با كاهو خیلی خوشمزه میشود.( البته میتوانید به غیر از سیزده بدر هم میل نمائید.)
4- در خولی دشکن یا هالی دشكن (آلوچه له شده (دسر گیلانی ها)) حتماً از درار استفاده کنید چون واقعا خوشمزه است.
5- در خیار درجین (نوعی سالاد) حتماً از درار استفاده نمائید.توضیحات :
در گویش شمالی واژه دلار به صورت ( دَ - ل - ا - ر ) و با فتحه بیان میشود و واژه درار نیز بصورت ( دَ - ر - ا - ر ) و با فتحه بیان میشود.


ادامه مطلب


نوع مطلب : چاشنی و ترشیجات گیلان، سوغات استان گیلان، 
برچسب ها : درار، دلار، نمک سبز، چاشنی گیلانی - چاشنی محلی - سوغات گیلان، طرز تهیه دلار، طرز تهیه درار، طرز تهیه نمک سبز،
لینک های مرتبط :

یازدهمین شهید

شهید حامد (مهدی) کوچک زاده
ولادت : 28 / 6 / 1361
شهادت : 12 / 11 / 1394
محل ولادت : رشت
محل شهادت : نبل و الزهرا استان حلب ، سوریه
اصلیت : رشتیشهید حامد کوچک زاده ، حامد کوچک زاده ، مدافع حرم ، مدافعان حرم، مدافع حرم گیلان، مدافع حرم استان گیلان، مدافعان حرم استان گیلان

او متولد ۲۸ شهریور ۱۳۶۱ در شهرستان رشت بود که از زمره بچه های متدین و فعال فرهنگی رشت قرار داشت که در هر جایی که کار خوبی در حال برگزاری بود حضور می یافت و کمک می کرد. او از بسیجیان و پاسداران گیلانی است که به صورت داوطلبانه و در قالب چند گردان برای دفاع از سرزمین های اسلامی و حرم اهل بیت راهی کشور سوریه شده و در حال جنگ با داعش و دست پروردگان آمریکا بودند. وی در روز دوشنبه ۱۲ بهمن ماه امسال در دفاع از حرم حضرت زینب(س) و جریان آزادسازی شهرهای نبل و الزهرا در استان حلب سوریه بر اثر اصابت ترکش خمپاره به درجه رفیع شهادت رسید. تحصیلاتش کارشناسی علوم سیاسی بود.

ادامه مطلب


نوع مطلب : شهید مدافع حرم گیلان، 
برچسب ها : شهید حامد کوچک زاده، حامد کوچک زاده، مدافع حرم، مدافعان حرم، مدافع حرم گیلان، مدافع حرم استان گیلان، مدافعان حرم استان گیلان،
لینک های مرتبط :
شنبه 10 بهمن 1394

نام محلی : سیر ترشی
نام فارسی : ترشی سیر

سیر ترشی ، ترشی سیر ، طرز تهیه سیر ترشی ، فواید سیر ترشی ، ترشی هفت ساله ، سیر ترشی هفت ساله

سیر ترشی را معمولا در شهرهایی كه این گیاه مفید كشت و برداشت می‌شود، تهیه می‌كنند. معروف‌ترین سیرها در خطه شمال و همدان كاشته می‌شود. سیر همدان به مراتب تندتر و پرعطرتر از سیر شمال است.

سیر ترشی نوعی ترشی است که از قرار دادن سیر خشک در درون سرکه تهیه می‌شود. این مخلوط پس از حداقل 6 ماه آماده بهره ‌برداری بوده و هر چه از تاریخ تهیه آن بیشتر بگذرد، مرغوب تر می‌شود. به گونه‌ای که مرغوبیت آن را به سن آن مربوط می نمایند و سیر ترشی هفت ساله از مرغوبیت بالایی برخوردار است.

سیر ترشی ، ترشی سیر ، طرز تهیه سیر ترشی ، فواید سیر ترشی ، ترشی هفت ساله ، سیر ترشی هفت ساله


سیر ترشی ، ترشی سیر ، طرز تهیه سیر ترشی ، فواید سیر ترشی ، ترشی هفت ساله ، سیر ترشی هفت ساله

طرز تهیه سیر ترشی

• مواد لازم :

سیر ، سرکه ،  نمک ، فلفل سیاه ، سبزی معطر ( ترخون )


• طرز تهیه :

سیرها را چند ساعت در آب خیس کنید تا پوست آن راحت کنده شود، پس از اینکه پوست سیرها را کندید، بشوئید و بگذارید خشک شوند.
سیرهای تمیز را درون شیشه ای مناسب بریزید و سپس دانه های فلفل، سبزی معطر و کمی نمک را روی سیرها بریزید، در انتها نیز سرکه اضافه کنید تا روی سیرها را بپوشاند و درب شیشه را ببندید.

سیر ترشی ، ترشی سیر ، طرز تهیه سیر ترشی ، فواید سیر ترشی ، ترشی هفت ساله ، سیر ترشی هفت ساله

شیشه سیر ترشی آماده را در جای مناسبی قرار دهید، برای مصرف سیر ترشی 1 سال زمان لازم است، اگر سیر ترشی 7 سال بماند، خاصیت دارویی زیادی پیدا میکند.

نمونه ای از یک سیر ترشی 7 ساله ، سیر ترشی ، ترشی سیر ، طرز تهیه سیر ترشی ، فواید سیر ترشی ، ترشی هفت ساله ، سیر ترشی هفت ساله

میتوانید از انواع سرکه ها مانند سرکه انگور یا سرکه سیب برای تهیه سیر ترشی استفاده نمائید، اگر میخواهید سیر ترشی شما زودتر برسد آن را در آفتاب قرار دهید.
میتوانید سیرها را با پوست ترشی کنید، برای این منظور پوست ضخیم روی سیر را بگیرید و درون سرکه قرار دهید، در اینصورت نیازی به استفاده از فلفل نمیباشد. که در گیلان بیشتر از سیر ترشی با پوست استفاده میکنند و در زمان میل کردن، پوست سیر را جدا میکنند.

نکته : برخی از سیر خشک برای تهیه سیر ترشی و برخی دیگر از سیر تازه برای تهیه سیر ترشی استفاده میکنند.
نکته : سیر ترشی با دو نوع سرکه قرمز و سرکه سفید تهیه میشود که طعم های متفاوتی دارد.
نکته : بطور عمده سیر ترشی به سه صورت، سیر ترشی (گل) ، سیر ترشی حبه ، سیر ترشی مروارید (صدفی) در بازار یافت میشود.ادامه مطلب


نوع مطلب : چاشنی و ترشیجات گیلان، سوغات استان گیلان، 
برچسب ها : سیر ترشی، ترشی سیر، طرز تهیه سیر ترشی، فواید سیر ترشی، ترشی هفت ساله، سیر ترشی هفت ساله، سیر ترشی 7 ساله،
لینک های مرتبط :
شهر : رشت

مدرسه فروغ (مدرسه 17 شهریور) :


این مدرسه در سال 1282 ه.ش توسط آمریکایی ها به نام مدرسه اناثیه آمریکایی تاسیس شد. بنای اصلی که در ابتدا بیمارستان بود در سال 1312 ه.ش به مدرسه تبدیل شد. این اثر با شماره ملی 24379 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده است. این مکان در حال حاضر تبدیل به انبار مدرسه جدیدالاحداث آن شده است.


point ، Gps ، جی پی اس آدرس: رشت، خیابان امام خمینی، کوچه آفخرا، کوچه جنب مسجد آفخرا، مجتمع آموزشی جوادالائمه (ع)


مدرسه فروغ ، مدرسه فروغ رشت ، مدرسه 17 شهریور ، مدرسه 17 شهریور رشت

مدرسه فروغ رشت، مدرسه 17 شهریور، مدرسه فروغ ، مدرسه 17 شهریور رشت، مدرسه قدیمی، مدرسه قدیمی رشت

مدرسه فروغ ، مدرسه فروغ رشت ، مدرسه 17 شهریور ، مدرسه 17 شهریور رشت
نوع مطلب : شهرستان رشت، 
برچسب ها : مدرسه فروغ رشت، مدرسه 17 شهریور، مدرسه فروغ، مدرسه 17 شهریور رشت، مدرسه قدیمی، مدرسه قدیمی رشت، مدرسه،
لینک های مرتبط :

عکس قدیمی از مراسم عروسی در گیلان


عکس قدیمی از مراسم عروسی در گیلان، مراسم عروسی، عکس قدیمی، عکس، گیلان من، رشت قدیم، رشت در قدیم

عکس قدیمی از مراسم عروسی در گیلان، مراسم عروسی، عکس قدیمی، عکس، گیلان من، رشت قدیم، رشت در قدیم


نوع مطلب : عکس قدیمی، 
برچسب ها : عکس قدیمی از مراسم عروسی در گیلان، مراسم عروسی، عکس قدیمی، عکس، گیلان من، رشت قدیم، رشت در قدیم،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 8 بهمن 1394

طرز تهیه كباب فلفلىکباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کبابمواد لازم : (برای 2 نفر)

    فلفل سبز  ......................  2 عدد
    گوشت چرخ کرده  ......................  150 گرم
    سیر  ......................  2 عدد
    فلفل دلمه (کمی قرمز باشد)  ......................   به میزان لازم
    سس خردل یا پودر خردل   ......................   1 قاشق چایخوری
    لیمو ترش (برای رنده کردن پوست آن)  ......................  1 عدد
    زعفران   ......................   به میزان لازم
    پودر فلفل قرمز، نمك و فلفل سفید  ......................   به میزان لازم
    پنیر پیتزا  ......................   به میزان لازم
    پیازچه  ......................   به میزان لازم


 کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کبابطرز تهیه کباب فلفلی :

به گوشت چرخ كرده برگ سیر ریز خردشده، پیاز رنده شده ، پیازچه ، كمى فلفل دلمه قرمز ریز خرد شده ، یك قاشق چای خوری سس خردل یا پودر آن ، رنده پوست لیمو ترش ، كمى زعفران ، نمك ، فلفل سفید ، پودر فلفل قرمز اضافه كنید و ...

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب

سپس همه مواد را با هم خوب قاطی میکنیم.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب

فلفل هاى سبز باریك و بلند را از كنار یك برش دهید و محتویات فلفل را خارج کنید سپس داخل فلفل پنیر پیتزا بریزید.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب

و بعد فلفل را با گوشت پوشش دهید به طورى كه بالا و پایین فلفل بیرون بماند.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب


بعد كباب مان را با حرارت كم و به مدت دو یا سه دقیقه
سرخ كنید.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب

 بعد درب ظرف را بگذارید تا آرام بپزد.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب


در این فاصله سس آن را تهیه میكنیم.
 


طرز تهیه سس کباب فلفلی :

كمى گردو ، نعناع تازه ، پیازچه ، سیر، فلفل قرمز دلمه اى، روغن زیتون را داخل غذا ساز بریزید و اجازه دهید تا آن ها با هم مخلوط و ریز شوند.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب

در یك ماهیتابه ابتدا یك پیاز كوچك را رنده كنید و بعد رب گوجه فرنگى اضافه كنید. سپس آنها را كمى تفت بدهید، زعفران و كمى آب لیموى تازه اضافه كنید.

سپس مواد داخل غذا ساز را به مواد داخل ماهیتابه اضافه كنید و تفت دهید، كمى آب اضافه كنید و اجازه دهید، حداقل 15 دقیقه سس ما جا بیافتد.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب
 
مقدارى از این سس را به كبابمان اضافه كنید و بقیه را موقع سرو روى كباب فلفلی ها بریزید.

کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب

كباب فلفلی رامیتوانید با نان، كته، و یا با چلو میل بفرماید ...


 
کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب

 
منبع : beryooni.comادامه مطلب


نوع مطلب : کباب ها و غذاهای خوشمزه، 
برچسب ها : کباب فلفلی، نحوه پخت كباب فلفلى، مواد لازم برای كباب فلفلى، طرز تهیه کباب فلفلی، کباب با فلفل، کباب، طرز تهیه کباب،
لینک های مرتبط :

تیم سبحان دارو رشت


تیم سبحان دارو رشت ، تیم فوتبال سبحان دارو رشت


ورزشگاه : ورزشگاه سردار جنگل رشت

تیم فوتبال سبحان دارو در سال ۱۳۹۵ در جام گیل قهرمان شد و به عنوان نماینده رشت مجوز صعود به مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال ایران را کسب کرد.این تیم تحت پوشش هولدینگ گروه دارویی سبحان دارو در شهرصنعتی رشت می باشد.


کادر باشگاه
رئیس هیئت مدیره: اکبر برندگی
مدیرعامل: رسول سماکچی
سرمربی: حسین کارجو
سرپرست: قربانعلی ثابت قدم
مربی: مهدی خباز
کمک مربی: ابراهیم میرزائی


نوع مطلب : دانستنی ها، 
برچسب ها : تیم سبحان دارو رشت، تیم فوتبال سبحان دارو رشت، تیم رشت، تیم فوتبال، سبحان دارو، نماینده رشت، نماینده گیلان،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 1 بهمن 1394

طرز تهیه شاه کوکو

شاه کوکو. کوکوی بسیار خوشمزه ای که خانواده های تالش زبان در ماسال و دیگر جاهای تالش برای مهمانی های سنگین و رنگین خانوادگی درست میکنند.


شاه کوکو، شاه کوکوی ماسال، شاه کوکوی گیلان، شاه کوکو گیلان، شاه کوکو ماسال، طرز تهیه، غذای محلی، غذای گیلانی


مواد لازم : 

مغز گردو ....................... به اندازه کافی
تخم مرغ ....................... 2 عدد
خرما یا کشمش ....................... به اندازه ای که مایه داخل کوکو را شیرین کند.
رب انار ....................... 4 قاشق سوپخوری
زرد جوبه ، دارچین و نمک ....................... به اندازه کافی


طرز تهیه :

ابتدا مغز گردو سابیده شده را با آب ورب انار وزرد جوبه میگذاریم بپزد. مثل مایه فسجان ودر این میان باید نمکش را نیز اندازه کنیم وچند جوش مانده که مایه و سُس فسنچان غلیظ شود. کشمش یا خرما پرک شده را در داخل مایه ریخته و ادویه را برای طعم دادن مایه در آن میریزیم.

باید توجه داشت که مایه آبکی نباشد و بعداز درست شدن مایه هر چند تعداد تخم مرغ ها را که برای مایه کافی باشد زرده و سفیده را با هم زده و ماهی تابه را روی حرارت ملایم گذاشته و در آن روغن میریزیم هر دفعه یک کفگیر از تخم مرغ زده شده را در ماهی تابه میریزیم وقتی که بعد از چند ثانیه خود را گرفت،
بر میداریم و به همین ترتیب ادامه میدهیم تا که تخم مرغ های زده شده تمام شود و بعد از مایه فسنجان با قاشق پیمانه یک تا دو قاشق از مایه را در داخل این نون تخم مرغی که به اندازه یک دست است می گذاریم و دو طرفش را روی هم می آوریم و در سینی میچینیم و سپس نوش جان میکنیم.

شاه کوکو، شاه کوکوی ماسال، شاه کوکوی گیلان، شاه کوکو گیلان، شاه کوکو ماسال، طرز تهیه، غذای محلی، غذای گیلانینوع مطلب : غذاهای محلی گیلان، 
برچسب ها : شاه کوکو، شاه کوکوی ماسال، شاه کوکوی گیلان، شاه کوکو گیلان، شاه کوکو ماسال، طرز تهیه، غذای محلی،
لینک های مرتبط :

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :

  • آخرین بازدید :

  • آخرین بروز رسانی :

سایر امکاناتOnline User
 
 
بالای صفحه
 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic